KORONAWIRUS. PSYCHOLOGOWIE POMOGĄ BEZPŁATNIE I ZDALNIE

W związku z pandemią koronawirusa (wirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19) mnożą się inicjatywy psychologów, chcących pomagać zdalnie.

Dla wielu osób taka pomoc jest niezbędna, ze względu na koszty psychologiczne, związane z pandemią: wynikające z lęku, radykalnej zmiany warunków życia, troski o przyszłość swoją i bliskich oraz z racji braku odpowiedzi na pytanie o przyczyny i skutki obecnej sytuacji.

Pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, wspólnie z doktorantami, studentami i absolwentami, zadeklarowali bezpłatne wsparcie psychologiczne online dla osób poszukujących pomocy w sytuacji zagrożenia COVID-19. To bardzo trudny czas, niepokoju, niepewności, często samotności i wiele osób takiego wsparcia poszukuje, także studenci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego. W domach studenckich UG wciąż mieszkają studenci z zagranicy, którym taka pomoc jest szczególnie potrzebna.

Pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego już pracują w mniejszych grupach w mediach społecznościowych, udzielając psychologicznej pomocy. Pomoc w miarę potrzeb i możliwości zespołu będzie udzielana online poprzez m.in. poprzez Skype’a i inne komunikatory. Możliwa jest także pomoc w języku angielskim. Prace powoływanych na bieżąco zespołów koordynuje dr Agata Rudnik z Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii. Prosimy o kontakt na adres: agata.rudnik@ug.edu.pl lub przez skype: agata.rudnik7.

W Warszawie urzędy dzielnicowe Woli i Ochoty oferują telefoniczną pomoc psychologiczną w związku z koronawirusem. Każdy, kto czuje w obecnej sytuacji niepokój czy lęk, może uzyskać wsparcie psychologiczne właśnie przez telefon.

Na Ochodzie działania prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej. Psycholodzy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 mają udzielać wsparcia wszystkim osobom, którzy go potrzebują w związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego. Będą dostępni pod numerami: 797319644, 723245001 oraz 723244998.

Na Woli wsparcie psychologiczne realizuje Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dzielnicy pod numerami: 22 443 57 60 oraz 22 443 57 58. Są one dostępne w poniedziałek w godz. 10–14, w środę w godz. 12-16 oraz w piątek w godz. 8-12.
Na Woli wsparcie realizuje również Ośrodek Pomocy Społecznej. Należy zadzwonić pod numer 22 571 50 00 a osoba potrzebująca zostanie skierowana do właściwego specjalisty. Można też wysłać mail na adres sekretariat@ops-wola.waw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *